Pojmy služeb


Vysátí/luxování interiéru

Výkonnými vysavači odstraníme veškerý prach a hrubší nečistoty z čalouněného interiéru, do čehož jsou zahrnuty sedačky, čalouněné výplně dveří, podlaha a zavazadlový prostor, včetně podlahových koberečků a gum.

Tepování interiéru

Provádí se následně po vysávání pomocí profesionálního tepovacího stroje, za použití speciálního přípravku, kterým se vlhkou cestou odstraňují zbytky prachu, nečistoty, zašlá špína a skvrny z čalounění. Na požádání zákazníka provedeme i tepování stropu interiéru.

Ošetření plastů interiéru

Nejprve speciálním přípravkem zbavíme plastové části od prachu, mastnoty a jiných nečistot a následně je ošetříme přípravkem na oživení plastů, které obsahují vonnou přísadu.

Ošetření kožených sedadel

Kožená sedadla a ostatní části potažené kůží se jemně, ale pečlivě očistí, aby na povrchu nezůstal prach a nečistoty. Po oschnutí se do kůže vetře speciální přípravek na přírodní bázi, který se do ní vpije, ošetří ji, zvláční a oživí vzhled.Přípravek sám o sobě není mastný, takže sedadla nemohou znečistit oděv.  

Čištění a ošetření pneu

Umyté a vysušené pneu natřeme pomocí houbičky speciálním přípravkem na oživení a zvýšení jejich elastičnosti, což zlepší vzhled a oddálí praskání a případné zteření pneu.

Mytí a ošetření litých kol, poklic

Na litá kola nebo poklice se nanese rozprašovačem spec. přípravek na odstranění zapečeného prachu a grafitu, následně se šetrným štětcem umyjí a hadříkem vytřou a opláchnou proudem vody.

Vyčištění oken

Pokud vozidlo nebylo před tímto úkonem umyto, musí se všechna okna nejprve umýt a odmastit a potom se postupně čistí zevnitř i z venku pomocí speciální pěny, která nezanechává na oknech šmouhy.

Ošetření laku

Po důkladném umytí vozidla naneseme speciální přípravek, po kterém se vozidlo leskne a výrazně odpuzuje vodu i nečistoty, což značně usnadňuje mytí a celkovou údržbu auta. Ochrana laku zabraňuje i pronikání toxických látek do struktury laku například z ptačího trusu, mrtvého hmyzu nebo chemikálií jako je posypová sůl.

Voskování aut

Každý vosk je aplikován na dokonale čistý povrch. Po důkladném umytí vozidla včetně skel, kol a ostatních částí je nutné z laku odstranit drobné nečistoty, které mytím a leštěním z povrchu laku neodstraníte, a vzniká tak riziko poškození laku.Nicméně mytí je nezbytné před samotným použitím speciální čistící hmoty. Tento speciální materiál, podobný plastelíně, je vynikající pro odstraňování již zmíněných nečistot z povrchu karoserie. Nejedná se však o plastelínu, ale směs měkkého plastu pryskyřice, v němž navíc mohou být umístěny abrazivní částice.

Tekuté stěrače

Tekuté stěrače výrazně odpuzují vodu i nečistoty, mají samočistící schopnost a díky tomu usnadňují celkovou údržbu oken. Hlavní devízou tekutých stěračů jsou ale hydrofóbní vlastnosti. V praxi to znamená, že za deště při rychlosti od cca 50 km/h nemusíte zapínat stěrače a voda sama rychle odtéká z čelního skla. Tím se zlepšuje výhled z auta a díky tomu to nejdůležitější - zvyšuje se bezpečnost jízdy. Po hloubkovém vyčištění oken pomocí leštěnky na skla se pořádně odmastí a mikrovláknovým aplikátorem se nanesou tekuté stěrače a po zaschnutí se sklo rozleští mikrovláknovou utěrkou.